НА ПОПУСТ

MI WATCH Smart Band 5 СМАРТ ЧАСОВНИК

  • 1,1″ AMOLED дисплеј
  • Резолуција на екранот: 126*29
  • Водоотпорен рејтинг 5 BAR
  • RAM меморија 512 KB
  • PPG сензор за отчукувањата на срцето
  • Дигитален MEMS микрофон

 

  • Поддржани системи
    Android 5.0 или iOS 10.0

2,387 ден

Опис

Приказ
1,1″ AMOLED дисплеј
Резолуција на екранот: 126*29
Длабочина на боја на екранот: 16 бита
Задно осветлување на екранот: максимална осветленост ≥ 450 nits, прилагодлива
Копче за приказ: Едно копче на допир (будење, враќање)

Сензори
Високопрецизен сензор со 6 оски и PPG сензор за отчукувањата на срцето
Сензор со 6 оски: акцелерометар со 3 оски со мала потрошувачка на енергија и жироскоп со 3 оски
PPG сензор за отчукувањата на срцето
Дигитален MEMS микрофон

Траење на батеријата
Екстра долго траење на батеријата 14 дена со магнетен полнач
Начин на полнење: Магнетно полнење
Време на полнење: < 2 часа
Траење на батеријата: ≥ 14 дена

Спорт
11 професионални спортски режими
Поддржани вежби:
Трчање на отворено, одење со моќ, возење велосипед, трчање во затворен простор, пливање во базен, слободен стил,
велосипедизам во затворен простор, елипсовидна, јаже за скокање, јога, машина за веслање
Поддржува автоматско откривање трчање или одење, предупредувања за темпо, предупредувања за завршен километар, предупредувања за висок пулс

Здравје
24-часовно следење на отчукувањата на срцето и спиењето
со следење на здравјето на жените
Следење на отчукувањата на срцето: Целодневно рачно отчукување на срцето, срцева фреквенција во мирување и крива на отчукувањата на срцето
Следење на сонот: Длабок сон, лесен сон, брзо движење на очите (РЕМ), дремки
Следење на здравјето на жените: Обезбедува снимање и потсетници за менструалниот циклус и фазите на овулација
Следење на стрес, вежби за дишење, проценка на индексот на виталност на PAI, предупредувања за неактивен, бројач на чекори, поставување цели

Други карактеристики
Далечинско фотографирање, репродукција на музика, најди го мојот телефон, исклучување на телефонот, отклучување телефон, известување за дојдовен повик, не вознемирувај, известување WhatsAPP, предупредувања за пораки од апликацијата, потсетник за календар, потсетник за настани, временска прогноза, тајмер, тајмер за одбројување, аларм, Bluetooth емитување, онлајн бирање, прилагодено бирање, претходно поставени копчиња, заклучување на екранот, приказ на напредокот на полнењето, избор на метод на носење, надградби OTA

Димензии и спецификации
Број на модел
XMSH10HM

Нето тежина на телото
11,9 гр

Димензии на телото
46,95 × 18,15 × 12,45 мм

Водоотпорен рејтинг
5 банкомат

Безжична врска
Bluetooth 5.0 BLE

Хаптички мотор
Мотор на роторот

RAM меморија
512 KB

Флеш меморија
16 MB

Прилагодлива должина
155-219 мм

Капацитет на батеријата
125 mAh

Тип на батерија
Литиум-јонска полимерна батерија

Материјал за ремен
TPU

Материјал за тока за нараквица
Алуминиумска легура

Прикажи материјал за покривање
2.5D армирано стакло и AF слој

Материјал на случајот
Пластика за компјутер

Работна температура
0℃~45℃

Системски јазик
Поддржува англиски, шпански, руски, италијански, француски, германски, украински, полски, корејски, португалски, турски, јапонски, арапски, чешки, тајландски, индонезиски, грчки, виетнамски, романски, кинески и холандски. Горенаведените јазици ќе бидат лансирани последователно.

Поддржани системи
Android 5.0 или iOS 10.0 и погоре

Листа за пакување

Тело на лента ×1
Лента за лента ×1
Посебен кабел за полнење ×1
Упатство за употреба ×1

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.