#MI WATCH Smart Band 6 СМАРТ ЧАСОВНИК

 • Водоотпорен
 • Тип на дисплеј AMOLED Retina екран
 • Големина на екранот 1,56 инчи
 • Сензори Високопрецизен сензор со 6 оски и PPG сензор за отчукувањата на срцето
 • Траење на батеријата 14 дена екстра долго траење на батеријата со магнетен полнач

2,877 ден

Опис

 • Сензори Високопрецизен сензор со 6 оски и PPG сензор за отчукувањата на срцето
 • Сензор со 6 оски: акцелерометар со 3 оски со мала потрошувачка на енергија и PPG сензор за срцев ритам со жироскоп со 3 оски
 • Начин на полнење: Магнетно полнење Време на полнење: ≤ 2 часа Траење на батеријата: ≥ 14 дена*
 • Спортски 30 фитнес режими
 • Поддржани вежби:
  слободен стил, трчање на отворено, велосипедизам, пешачење, пливање во базен, машина за веслање, елипсовидна, велосипедизам во затворен простор, јога, скокање јаже, танц, фитнес во затворен простор, гимнастика, HIIT, Основен тренинг, истегнување, куглање, бадминтон, бокс, степер, пилат , кошарка, одбојка, пинг-понг, крикет, лизгање на мраз, кик бокс, уличен танц, зумба
  Здравје Следење на отчукувањата на срцето и спиењето со следење на здравјето на жените
 • Следење на отчукувањата на срцето: Целодневно рачно отчукување на срцето, срцева фреквенција во мирување и крива на отчукувањата на срцето
 • Следење на сонот: Длабок сон, лесен сон, брзо движење на очите (РЕМ), дремки
 • Следење на здравјето на жените: Обезбедува снимање и потсетници за менструалниот циклус и фазите на овулација
 • Следење на стрес, вежби за дишење, проценка на индексот на виталност на PAI, предупредувања за неактивен, бројач на чекори, поставување цели
 • Други функции Известување за пораки/повици, Предупредувања за апликации, Календар, Аларм, Часовник, Штоперица, Тајмер, Контрола на музика, Најдете телефон, Отклучување телефон (MIUI), бленда од далечинска камера*, Време, поставете цели за активност.
  *Достапноста ќе се разликува помеѓу пазарите.
  Димензии и спецификации
  Телесна нето тежина 12,8 g
  Димензии на телото 47,4 × 18,6 × 12,7 mm
  Водоотпорен рејтинг 5 банкомат
  Безжична врска Bluetooth 5.0
  Прилагодлива должина 155–219 mm
  Капацитет на батеријата 125 mAh
  Тип на батерија Литиум-јонска полимерна батерија
  Материјал за ремен TPU
  Материјал за тока на ременот Алуминиумска легура
  Материјал за покривање на екранот Калено стакло со облога против отпечатоци од прсти
  Материјал за куќиште PC пластика
  Работна температура 0℃-45℃
  Системски јазик Поддржува англиски, германски, италијански, француски, шпански, руски, традиционален кинески, поедноставен кинески. Горенаведените јазици ќе бидат лансирани последователно.
  Поддржани системи Android 5.0 или iOS 10.0 и погоре

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.