MINIKOIOI Baby Led Weaning Set 1 Aqua Green Силиконски сет за јадење

Силиконски сет од 3 дела MinikOiOi BLW Сет.

  • сад со вакум база и капак – капацитет 450 мл
  • чаша – 180 ml
  • лажица

Комплетот е направен од 100% безбеден силикон.

Садот е погоден за употреба во рерна и микробранова печка до 200°C без капак.

Мини чаша : Тежината и големината се дизајнирани да им олеснат на малите прсти да се фатат и да се држат за чашката. Помага во развојот на фината моторика.   Возраст: 4+ месеци.

Лажица:  Меката силиконска лажица е нежна за непцата кои никнуваат.  Рачно измијте се со топла вода и сапуница и исплакнете темелно. Безбеден за стерилизатор. Возраст: 6+ месеци.

1,200 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.