MINIKOIOI BLW Set II Baby Silicone Feeding Set Woody Brown Силиконски сет за јадење

MinikOiOi BLW Set II 3-делниот силиконски сет е идеален избор за да го научите вашето дете самостојно да се храни.
Комплетот е направен од 100% безбеден силикон .
Меката текстура на лигавчето не дозволува иритација на деликатната кожа на бебето. Се прицврстува околу вратот на бебето и може да се прилагоди за да одговара на малото. MinikOiOi Basics-Bib силиконската лигавче лесно се чисти и не задржува дамки. Се чисти под проточна вода и може да се чисти во стерилизатор.
Силиконската плоча Minikoioi Portions е опремена со вакуумска основа која ја држи плочата цврсто на место, без ризик детето да ја преврти и да ја истури содржината. Направен е од 100% силикон, потполно безопасен за малото дете.
Силиконска лажица со рачка од бамбус Scoops The Scooping
дел од Scoops spoons е направен од 100% силикон, кој е нежен за непцата на детето и нема ризик од повреда. Рачката на лажицата е направена од 100% бамбус. Бебето може удобно да го држи, бидејќи нема опасност да се лизне од малата рака.
Рачката од бамбус не е погодна за машина за миење садови или за долготрајно натопување во вода.

1,680 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.