MINIKOIOI Collects Haakaa Силиконски Колектор за мајчино млеко

Силиконски колектор за измозување на мајчинотот млеко.

Направен од 100 безбеден силикон кој не создрава иритации на кожата.

Може да се користи за сите облици и големини на гради.

Обезбедува лесно вшмукување со цел да се извлече што е можно повеќе мајчино млеко  од природниот процес на лактација.

Собраното мајчино млеко лесно може да се пренесе во кеси и шишиња со млеко.

Лесен за носење поради неговата лесна тежина.

Рачно миење во топла вода со сапуница.

Безбеден за стерилизатор.

 

Сите производи на брендот Minikoioi  се тестирани и одобрени за стандардите на ЕУ.

Производите на Minikoioi не содржат никакви штетни материи за здравјето на децата; Без Bpa, без PVC, без фталати, без олово и тешки метали. Покрај тоа се спроведени специфични тестови за секоја група на производи.

699 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.