MINIKOIOI Mini Cup Pinky Pink Силиконска Чаша

Чашката е изработена од 100% бесбеден силикон.

Тежината и големината се дизајнирани да им овозможат на малите прсти лесно да ја држат за чашата.

Погоден за микробранова печка.

Одржување: рачно перење и стерилизација.

6 m+

Сите производи на брендот Minikoioi  се тестирани и одобрени за стандардите на ЕУ.

Производите на Minikoioi не содржат никакви штетни материи за здравјето на децата; Без Bpa, без PVC, без фталати, без олово и тешки метали. Покрај тоа се спроведени специфични тестови за секоја група на производи.

455 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.