MINIKOIOI Portions River Green Силиконско тањирче

Спречете неред во хранењето на малите деца. Силиконската плоча Minikoioi Portions е опремена со вакуумска основа што ја држи плочата цврсто на место, без ризик детето да ја преврти и да ја истури содржината. Направен е од 100% силикон, потполно безопасен за малото дете.

Плочата за порции поддржува сервирање на порции со различни големини и го спречува мешањето на различни јадења. Преградите ќе помогнат да му се претстави храната на детето на поинтересен начин, за да биде позабавна, особено за децата без апетит.

За разлика од меламинот и пластиката, силиконот не содржи компоненти опасни по здравјето.

Благодарение на неговата отпорност на високи температури, Minikoioi Portions може да се користи во шпорет и во микробранова печка (до 200°C).

Отпорен е на дамки и лесно се чисти.

 

870 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.