MONGE ADULT ПИЛЕШКО 10кг

Линијата Monge Natural Superpremium е направена специјално за твојот домашен миленик благодарение на рамнотежата на основните нутриционистички елементи коисе добиени како  резултат на истражувањето направено во Италија.

Monge Natural Superpremium Adult храната богата со пилешко е комплетна храна за возрасни мачки.

Формулирана со пилешко како главна состојка и со масло од лосос, богат извор на омега-3 масни киселини, за меко и сјајно крзно.

Формулацијата е збогатена со XOS (Ксило-олигосахариди) и MOS (манан-олигосахариди), пребиотици за поздрава цревна флора.

Формулацијата исто така додаде Л-карнитин за одржување на мускулната маса и витамин Ц за поддршка на имунолошкиот систем.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

4,040 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.