MONGE EXTRA SMALL PUPPY & JUNIOR БОГАТО СО ПИЛЕШКО 0,8кг

Комплетна храна за кутриња од многу мали раси (<2 kg).

Специјално развиена за благосостојба на вашето куче, оваа храна направена во Италија се состои од врвни квалитетни хранливи состојки.

Првата состојка е пилешкото, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Формулацијата исто така содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на развојот на артикулацијата и избалансиран однос калциум / фосфор за правилен раст на коските и зглобовите на кученцето.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

420 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.