MONGE EXTRA SMALL ADULT БОГАТО СО ПИЛЕШКО 0,8кг

Комплетна храна богата со пилешко, за возрасни кучиња од многу мали раси (<2 kg)..

Специјално развиена за благосостојба на вашето куче, оваа храна направена во Италија се состои од врвни квалитетни хранливи состојки.

Првата состојка е пилешкото, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Формулацијата исто така содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на зглобовите и коските и оптимален однос Омега-6 / Омега-3 за да помогне во одржување на сјаен слој, благодарение на присуството на масло од лосос.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

399 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.