MONGE MEDIUM PUPPY & JUNIOR БОГАТО СО ПИЛЕШКО 12кг

Комплетна храна богата со пилешко, за кутриња и кучиња во раст, од средни раси (10-32 kg).

Специјално развиена за благосостојба на вашето куче, оваа храна направена во Италија се состои од врвни квалитетни хранливи состојки.

Првата состојка е пилешкото, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Формулацијата исто така содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на развојот на артикулацијата и избалансиран однос калциум / фосфор за редовен раст на коските и зглобовите на кученцето.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси

4,752 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.