MONGE MEDIUM STARTER БОГАТО СО ПИЛЕШКО 1,5кг

Комплетна храна богата со пилешко, за бремени и доилки и кученца со средна големина за време на одвикнување од доење.

Специјално развиена за благосостојба на вашето куче, оваа храна направена во Италија се состои од врвни квалитетни хранливи состојки.

Првата состојка е пилешкото, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Формулацијата содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на развојот на артикулацијата и избалансиран однос калциум / фосфор за редовен раст на коските и зглобовите на кученцето.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

550 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.