MONGE MINI ADULT ПИЛЕШКО 7,5кг

Комплетна храна богата со пилешко за возрасни кучиња од мини раси (<10).

Првата состојка е пилешкото, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Формулацијата исто така содржи Л-карнитин за поддршка на идеалната телесна тежина и оптимален однос Омега-6 / Омега-3 за да помогне во одржување на сјајно крзно благодарение на присуството на масло од лосос.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

3,192 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.