Monopoly Ghostbusters 2020 Edition Друштвена игра

Има нешто чудно во вашето маало! Спаси го светот од паранормална активност со потчинување на испарувањата, ентитетите и потенките на славните локации во  New york  од оригиналниот филм „Ghostbusters“. Подобрете ги вашите локации со прилагодени  стапици на духови и единици за складирање за да ги држите духовите на страна. Ниту една работа не е преголема, ниту хонорар е преголем во ова издание на Монопол!

3,190 ден

Опис

  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  60-90 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Hasbro

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.