MOSSA GLOW COCKTAIL ХИДРО МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

60мл

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДУЊА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА

1,140 ден

Опис

Сјајте! Добијте сјај и здрав тен на вашата кожа со ова маска за контролирање на пигментацијата, збогатена со алги и полни со витамини – екстракти од скандинавска дива капина и дуња, за инстантно живнат тен. Хидрира, осветлува и заштитува од хиперпигментации и алтерации на тенот на кожата предизвикани од стареење, изложеност на сонце и други околински фактори. Витамините и овошните киселини помагаат да се обнови младешкиот сјај и хомогеноста на тенот на кожата.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Дарежливо нанесете на чисто лице и врат. Исплакнете по 10 минути. Користете два пати неделно. За најдобри резултати, комплетирајте со Glow Cocktail Illuminating Anti-Pigmentation Serum.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, CELLULOSE, ALCOHOL, CELLULOSE GUM, SODIUM LEVULINATE, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM ANISATE, LACTIC ACID, SODIUM PCA, AROMA, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL EXTRACT, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.