MOSSA JUICY PEEL / 5 МИНУТНА ПИЛИНГ МАСКА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

60мл

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА

1,140 ден

Опис

Само 5 минути за да добиете посвежа, побава кожа? Yes, please! Возможно е со оваа пилинг маска која инстантно го подобрува тенот на кожата и нејзината текстура, ги чисти порите, ги напаѓа хиперпигментациите и ја намалува појавата на фини линии и брчки.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа и исплакнете под 5-15 минути. Користете еднаш, или два пати неделно. Избегнувајте го околуочниот предел. Маската може да предизвика моментално црвенило.

СОСТОЈКИ (INCI)AQUA, LACTIC ACID, GLYCERIN, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GALACTOARABINAN, POTASSIUM HYDROXIDE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, GLUCOMANNAN, AROMA, MICA ( CI 77019 ), CELLULOSE GUM, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ETHYL LAUROYL ARGINATE HCL, XANTHAN GUM, CI 77491 (IRON OXIDE), TIN OXIDE, CITRAL, LINALOOL, LIMONENE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.