MOSSA JUICY SHAKE / 2-PHASE ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА ЗА ОКОЛУ ОЧИ

100мл

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА

625 ден

Опис

Оваа сочна формула, нежно ја топи и најтешката шминка од вашите очи, во неколку секунди. Хиалуронската киселина хидрира и смирува, додека волчјиот трн полна со витамин и екстрактот од малини ја исполнува деликатната околуочна контура.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете го, нанесете на вата и отстранете ја целата шминка! Двојно исчистете со вода, или чистач потоа.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, AQUA, TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, RASPBERRY KETONE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, LACTIC ACID, SODIUM PHYTATE, CAPSICUM ANNUUM (PAPRIKA) FRUIT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSMARINE) LEAF EXTRACT, POTASSIUM SORBATE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.