MOSSA LOVE YO SELF СЕТ ОД МАСКА И МАСЛО ЗА ЛИЦЕ

Богато со моќни витамни и нутриенти, ова сочно дуо енергизира уморна и безжвотна кожа, оставајќи ја мека, полна и прекрасно сјајна.

  • КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Масло за лице: масирајте неколку капки од маслото на кожата на лицето и вратот, проследете со крема за хидратација. Алтернаривно, промешајте со дневната, или ноќна крема од MOSSA која ја преферирате.

Мулти-маска: може да се користи на два начини. Како маска: нанесете дарежливо на чиста кожа, оставете да делува 20 минути, избришете го вишокот. Како ноќна крема: нанесете тенок слој на чисто лице и нека отстои во текот на ноќта. Препорачливо да се користи неколку пати во неделата.

1,920 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.