MOSSA VLIFT / YOUTH POWER КРЕМ-СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

15мл

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД РУШВИЦА • ЕКСТРАКТ ОД МОРСКИ ПЛАНКТОН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

920 ден

Опис

Додајте мало збогатување од бобинки на природниот потенцијал на вашата кожа – по природен пат! Овој напреден booster инстантно го подобрува изгледот на незатегната и висната кожа, додека екстрактот од морски планктон на мета ги има фините линии и брчки, за непосредно помазна површина на кожата. Хиалуронската киселина нуди интензивна хидратација и комфор.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат како интензивен курс од 10 дена, потоа користете 2-3 пати неделно, за да го поддржите ефектот.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM PCA, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATEA, MELANCHIER SPICATA (JUNEBERRY) FRUIT EXTRACT, AROMA, SODIUM ANISATE, CELLULOSE, XANTHAN GUM, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, LACTIC ACID, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) SEED OIL, SODIUM PHYTATE, MINERAL PIGMENT VIOLET CI77007, MICA ( CI 77019 ), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, PHENETHYL ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, SILICA, KAOLIN, LINALOOL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.