MOSSA YOUTH DEFENCE ХИДРАТАНТНА ДНЕВНА КРЕМА ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА

50мл

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ВОДА ОД ЛАВАНДА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД БОРОВНИЦА

790 ден

Опис

Вашата кожа ќе го цени тројниот ефект на оваа хидратантна крема!

  1. Формула со биоактивен комплекс од боровница и витамин Е кои длабински ја хидрираат кожата.
  2. Фрагментираната хиалуронска киселина овозможува помазен изглед на брчките.
  3. Антиоксидантите од боровница штитат од штетно околинско загадување и се борат со процесот на стареење.

Свиленкастата и лесна текстура лесно се апсорбира, оставајќи мазно чувство.

Резултати: 97% од жените почувствувале инстантен хидрирачки ефект. 87% ја почувствувале својата кожа помазна, позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: Препорачана за нормална, комбинирана и сензитивна кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRIES) FRUIT OIL, SODIUM PCA, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.