NATURA SIBERICA DETOX KAMCHATKA BLACK МИЦЕЛАРНА ВОДА СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН

170мл

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД РОДОДЕНДРОН

Оваа богата композиција со органски екстракт од бреза и  екстракт од дива боровница помага брзо да се исчисти кожата, правејќи ја мека, чиста и сјајна.

375 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Навлажнете ја ватата со мицеларната вода и нежно чистете ја кожата на лицето и очите.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ *, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, AGROSTIS ALASCANA FLOWER/LEAF/STEMʷʰ *, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM  EXTRACTʷʰ *, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CHARCOAL POWDER, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.