NATURA SIBERICA DETOX KAMCHATKA КРЕМА ЗА МОДЕЛИРАЊЕ НА ТЕЛО СО БЕЛА ГЛИНА

200мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
БЕЛА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД БОЗЕЛ • ВУЛКАНСКА ПЕПЕЛ

Оваа крема за моделирање на тело со бела глина и вулканска пепел обезбедува деликатна нега за тело и ја омекнува кожата давајќи и цврстина и еластицитет.

570 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, KAOLIN, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, VOLCANIC ASH, SAMBUCUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, MATTEUCCIA STRUTHIOPTERIS EXTRACTʷʰ *, ACHILLEA СAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.