NATURA SIBERICA DETOX KAMCHATKA МОДЕЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

200мл

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЃУМБИР • ПРАВ ОД КАЈСИЈА • ПРИРОДНА СОЛ

Благодарение на природната морска сол и органскиот ѓумбир овој пилинг ја омекнува и храни кожата, стимулира регенерација и нуди затегнување и еластичност.

525 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте неколку минути, потоа темелно исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI):  SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER*, AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, MARIS SAL, ZINGIBER OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RUBUS SACHALINENSIS LEAF EXTRACTʷʰ *, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, OSMUNDASTRUM ASIATICUM EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77491, CI 77742.
(* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.