NATURA SIBERICA ENERGY & SHINE ШАМПОН ЗА СЛАБА КОСА

Кинеската шисандра е високо корисна за слаба коса благодарение на нејзиниот антиоксидантен ефект. Богата во витамини Е и Ц, ја храни и хидрира косата, оставајќи ја мека и сјајна. Златниот корен има клучни активни соединенија: розавин, розарин и розин. Овие заздравувачки соединенија се содржани само во кинеската шисандра од сибирско потекло, каде екстремните климатски услови го стимулираат нивното создавање.

 

  • КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Нанесете на мокра коса, масирајте до создавање на пена па потоа исплакнете.

570 ден

Опис

СОСТОЈКИ (INCI):AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT WATER, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, AGROSTIS STOLONIFERA EXTRACT, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, ORIGANUM VULGARE FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

  • Состојка од органско земјоделство, составено од органски состојки, рачно набрани органски екстракти од Сибир, дериват од масло од сибирски бор, хидролат од органско сибирско растение.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.