NATURA SIBERICA LAB BIOME Серум за лице

Подмладувачки серум за лице

  • Biome база – Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.
  • Ниско и високо-молекуларна хиалуронска киселина – моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.
  • Сквалан – природно добиен од растенија, ја зајакнува заштитната бариера на кожата, нејзиниот еластицитет и тон.

595 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.