NATURA SIBERICA ROYAL CAVIAR ФИЛЕР ЗА БРЧКИ СО КОЛАГЕН

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗРАМНУВАЊЕ
БЕЛУГА КАВИЈАР • Д-ПАНТЕНОЛ • ОМЕГА -6

Крема наменета за израмнување на брчки и фини линии на лицето, која претставува алтернатива за филери со инјектирање. Како резултат, појавата на линии и брчки веднаш се минимизира. Специјални светло-рефлектирачки честички, визуелно ја измазнуваат површината на кожата и го иседначуваат тенот. Филерот формира мрежаста структура на кожата, одржувајќи ја и зацвртувајќи ја нејзината природна форма.

Црниот Белуга кавијар е богат со протеини, аминокиселини и витамини кои се неопходни за здрав изглед на кожата.

Д-Пантенолот ги затегнува порите, ги поправа оштетувањата на кожата и го подобрува метаболизмот на клетките.

Комплексот Омега -6 длабоко ја храни, детоксицира и штити кожата, ги зајакнува клеточните sидови, ја зајакнува еластичноста, ја затегнува кожата и ги обликува контурите на лицето и брадата.

1,355 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста кожа на лицето, посветувајќи посебно внимание на највидливите брчки. Погодно е за секојдневна употреба во борба против брчки и фини линии. Овој производ не се препорачува за употреба како основа за шминка.

 СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DICAPRYLYL ETHER, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, SACCHARIDES ISOMERATE, ISOPROPYL JOJOBATE, JOJOBA ALCOHOL, JOJOBA ESTERS, PANTHENOL, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEAE GLYCERYL LINOLENATE, VEGETABLE OIL, PALM ALCOHOL, LECITHIN, PHYTOSTERYL CANOLATE, CETRARIA NIVALIS EXTRACT, SORBUS SIBIRICA EXTRACT, CAVIAR EXTRACT, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCEROL-6 ESTERS, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, TRITICUM VULGARE GERM OIL, SPIRAEA ULMARIA EXTRACT, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, SILICA, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, SODIUM CARBOMER, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN , CITRIC ACID.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.