NATURA SIBERICA SOPHORA JAPONICA Серум за лице за мрсна и комбинирана кожа

Полн со природна Сибирска чистина, балансирачкиот серум за лице од Јапонска софора ефективно ги минимизира порите за понежен и помлад изглед. Неговата формула го елиминира мастењето и сјајот, притоа неотстранувајќи ја природната влажност на кожата.

  • Јапонската софора содржи до 30% витамин П и со тоа ја смирува кожата, стимулира нејзина регенерација и го регулира липидниот баланс.
  • Екстрактите од Ајдучка трева и органска Камилица ја смируваат кожата и ја подобруваат нејзината текстура.
  • Хиалуронската киселина и SYN-AKE комплексот, длабински ја хидрираат кожата и имаат одлични измазнувачки својства, видливо редуцирајќи ги фините линии и бори.

Овој чист, брзо пенетрирачки серум ја добива својата јачина од високо-ефективните Сибирски екстракти, и е полн со хидратанти и витамини, кои ја балансираат и хидрираат мрсната кожа.

975 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.