NATURA SIBERICA VOLUME & NOURISHMENTM РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА

ОБНОВУВАЊЕ • ВОЛУМЕН
ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА

400мл

620 ден

Опис

Овој регенератор на база на Хидролат од сибирска шишарка ја храни и и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Екстрактот од медуника ја омекнува косата и нуди долготраен сјај. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT*, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER*, AMARANTHUS CAUDATUS SEED EXTRACT*, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, NEPETA SIBIRICA EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, TRIFOLIUM PRATENSE FLOWER EXTRACT, MELILOTUS OFFICINALIS WATER, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN, THYMUS VULGARIS OIL, ABIES SIBIRICA OIL, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSPS, QUATERNIUM-91, CETRIMONIUM METHOSULFATE, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, TOCOPHEROL, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUATERNIUM-37, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, PARFUM, CITRIC ACID, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.