Neostrata SKIN ACTIVE MATRIX SUPPORT Дневен Крем

SKIN ACTIVE MATRIX SUPPORT претставува совршен спој на потребите и барањата на пациентите и револуционерните дерматолошки иновации за висококвалитетен, делотворен производ, којшто истовремено ја заштитува и обновува кожата.

Комбинирајќи ги активните својства на неоглукозамин, пептид и ретинол SKIN ACTIVE MATRIX SUPPORT го поттикнува процесот на создавање колаген, којшто помага во обновувањето на природната структура, зголемувањето на цврстината и еластичноста на кожата и подобрувањето на тонусот, давајќи и притоа на кожата здрав, негуван и младешки изглед. Тројниот антиоксидантски комплекс заедно со УВА и УВБ филтрите овозможуваат дополнителна ефикасна заштита од штетните надворешни влијанија.

Благодарение на богатиот состав и уникатните научни методи и технологии на производство, за благодатите на SKIN ACTIVE дневниот регенеративен крем сведочат многубројни задоволни корисници по само едномесечна употреба.

SynerG формула 8.0

(концентрација на NeoStrata активни состојки)

1,990 ден

Опис

Научно потврдена посветеност за негата на кожа.

NEOSTRATA претставува синоним за успешни, долгогодишни, дерматолошки, клинички истражувања на влијателни специјалисти и пронаоѓачи на револуционерни научни откритија, применети во делотворни и висококвалитетни производи за нега на кожата.

Почнувајќи од 1988 година стремежот за иновации, напредок и развој, испреплетен со квалитет, искуство и посветеност е преточен во 6 палети на производи, достапни во 86 држави низ светот: SKIN ACTIVE- за враќање на младешкиот сјај на зрелата кожа; RESURFACE- за подобрување на виталноста, структурата и чистотата на кожата; RESTORE- за забавување на процесот на стареење на чувствителната кожа; REFINE- за ефикасно подмладување на масната кожа; TARGETED- за потхранување, ревитализирање и регенерирање на сувата, оштетена и чувствителна кожа; ENLIGHTEN- за грижлива нега на пигментираната кожа.

NEOSTRATA производите во согласност со законските, но и хуманите норми не се тестираат на животни и истите не содржат состојки, чиј ефект е докажан на тој начин.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.