NOVEXPERT HYALURONIC ACID ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете го гелот на целото лице и врат. Оставете го да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.

2,455 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, TREHALOSE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, BENTONITE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE°*, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, LAUROYL LYSINE°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, SCLEROTIUM GUM°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, TOCOPHEROL°, XANTHAN GUM°, GLYCERYL CAPRYLATE°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

40мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.