NOVEXPERT PRO-COLLAGEN КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЕЛА КОЖА

Негата за против стареење мора да е способна да ја намали појавата на стареење на кожата. Но, третирајќи ги причините со високо-технолошки активни состојки е пристап кој љубопитно остана оригинален. Ова е целта на нашата Про-Колаген линија.

 • КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки низ целото лице и масирајте со нагорни кружни движења за да се впие во кожата. Мала количина од производот е доволен. Оставете да делува 5 минути пред да нанесете шминка.
  Фреквенција на употреба: 1 или 2 пати на ден (наутро и/или навечер).

2,445 ден

Опис

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPERT ANTI-AGING КРЕМАТА
На 60 години, сите треба да имаме бебешка кожа… Навистина, од биолошка гледна точка, треба да ја обновуваме нашата кожа на секои 28 дена! Па тогаш зошто стануваме постари?

 • Ова се трите главни причини:
  –    Нашите клетки “рѓосуваат” под дејството на кислород
  –    Нашите матични клетки не се баш толку бесмртни како што ние веруваме…
  –    И обновувањето на кожата се активира од нови клетки кои имаат недостатоци.

Про-Колаген линијата на Novexpert е кулминација на долгогодишни истражувања кои целат кон тоа кожата да биде повеќе:
–    Заштитена: вечниот цветен екстракт нуди “нерѓосувачки” штит со ултра-високи перформанси
–    Зачувана: природните амино-киселини ги чуваат матичните клетки.
–    Стимулирана: Новаксилинот (патентирано) стимулира “сирутуин”, ензим кој е главна ѕвезда во борбата против стареење кој се спротиставува на клеточните промени поврзани со стареење.

 

 • РЕЗУЛТАТИ:
  ПОУДОБНА КОЖА
  94% од волонтерите си ја забележале кожата поудобна под 3 дневна употреба.
  ПОМАЗНА КОЖА
  92% од волонтерите си ја забележале кожата помазна по 28 дена употреба.
  ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КОЛАГЕНСКО ПРИСУСТВО
  +28% зголемување на присуството на типот IV колаген.
  Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство по 3 дневна употреба, наутро и/или навечер.
  Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.
  Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати, тестот е спроведен на липиден екстракт од кафена алга.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.