NOVEXPERT TRIO-ZINC ГЕЛ ПРОТИВ АКНИ И ИРИТАЦИИ

  • ги таргетираат и причинителите и последиците на недостатоците.
  • нудат целосна нега за зрела кожа: прочистувачко и anti-aging дејство (2 во 1).

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, се додека не  се впие во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете го да делува 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).

1,530 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, LACTOBACILLUS FERMENT°, PERFUME (FRAGRANCE)°, BENTONITE°, LAUROYL LYSINE°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, BAKUCHIOL°, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT°, TOTAROL°, LAURIC ACID°, BISABOLOL°, ENANTIA CHLORANTHA BARK EXTRACT°, SCLEROTIUM GUM°, DICAPRYLYL ETHER°, HARUNGANA MADAGASCARIENSIS EXTRACT°, XANTHAN GUM°, ARGININE°, TOCOPHEROL°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT°, GLYCERYL CAPRYLATE°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL°, CITRIC ACID°, OLEANOLIC ACID°, PHYTIC ACID°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.

 

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.