NOVEXPERT TRIO-ZINC ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ
ТРИ ВИДА НА ЦИНК • БАКАР • ЕКСТРАКТ ОД ИРСКИ МОВ

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

Фреквенција на употреба: еднаш дневно, препорачливо навечер (двапати на ден, препорачливо само за мрсна кожа). За другите типови на кожа, употребата на спрејот Trio-Zinc Mist наутро е доволна.

1,040 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, SODIUM CITRATE°, COCO-GLUCOSIDE°, CITRIC ACID°, BUTYLENE GLYCOL°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, COPPER PCA°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, GLYCERIN°, XANTHAN GUM°, ENANTIA CHLORANTHA BARK EXTRACT°, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT°, PHYTIC ACID°, OLEANOLIC ACID°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.