NOVEXPERT TRIO-ZINC СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ

ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ТРИ ВИДА НА ЦИНК • КИНЕСКА ШИСАНДРА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

1. Како превенција: веднаш штом почнете да чувствувате болка на одреден дел од кожата или почне да се појавува црвенило (пред да се формираат акните).

2. За корекција: кога акните се веќе видливи. Express Blemish Care мора секогаш да се нанесува директно на кожата (на местото кадешто има акни). Оставете го да делува барем 10 минути, пред да нанесете крема или шминка.

Фреквенција на употреба: три пати на ден. Наутро по будењето, нанесете го 10 минути по чистењето на лицето. Напладне доколку е возможно. Навечер пред спиење, исто така нанесете го 10 минути по чистењето на лицето.

915 ден

Исчисти

Опис

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, ALCOHOL**°, LACTIC ACID°, SODIUM CITRATE°, GLUCONOLACTONE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, CITRIC ACID°, GLYCERIN°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, SCHIZANDRA SPHENANTHERA FRUIT EXTRACT°, MALTODEXTRIN°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°

24% состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
**состојки од органско потекло

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.