NUK Easy Learning Maxi Cutlery Set Сет прибор за јадење лажица,вилушка и ножNUK Easy Learning Maxi Cutlery Set

Нож, вилушка и лажица од високо-квалитетен не’рѓосувачки челик, безбеден за во машина за миење садови

Форма добро прилагодена на устата на детето

Ергономски облик, рачка против лизгање

Заоблени рабови за оптимална безбедност

Достапен во три бои

  • Knife, fork and spoon in high-quality stainless steel, dishwasher-safe
  • Shape well-suited to a child’s mouth
  • Ergonomically-shaped, anti-slip handle
  • Rounded edges and prongs for optimal safety
  • Matches NUK Easy Learning Tableware

680 ден

Исчисти

Опис

Комплетот за прибор за јадење NUK за лесно учење им овозможува на децата безбедно да научат да јадат сами. Вилушката, лажицата и ножот се изработени од вистински не’рѓосувачки челик.

Малата форма што е исправна за устата на детето со заоблени рабови, заедно со ергономската рачка против лизгање, се дизајнирани целосно за потребите на децата и се идеални за нивната прва средба со прибор за јадење од не’рѓосувачки челик.

Комплетот за прибор за јадење NUK за лесно учење NUK се препорачува за мали деца од 18 месеци. Сите делови од палетата за лесно учење NUK се вклопуваат заедно и може да се додадат бидејќи се подобруваат способностите на вашето дете.

За чекор-по-чекор учење: NUK Лесно Учење Макси прибор за јадење – да се јаде скоро како големите.

For step-by-step learning:

NUK Easy Learning Maxi Cutlery Set – to eat almost like the big ones.

  • Knife, fork and spoon in high-quality stainless steel, dishwasher-safe
  • Shape well-suited to a child’s mouth
  • Ergonomically-shaped, anti-slip handle
  • Rounded edges and prongs for optimal safety
  • Matches NUK Easy Learning Tableware

Дополнителни информации

Боја

Виолетова, Жолта, Сина

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.