NUK Magic & Space Set Бебешки сет за пиење

1x NUK Magic Cup, има 230 ml течност, со капак, 360 ° рамка за пиење

Достапно во повеќе бои

 

 

NUK Magic & Space Set, 1x NUK Magic Cup, 1x NUK Space pacifier, 1x NUK pacifier strap, BPA free

NUK Magic Cup, NUK Space pacifier and NUK pacifier strap matched to each other in an attractive set.

NUK Magic Cup: Learning to drink is magic

 

 

 

1,742 ден

Исчисти

Опис

NUK Magic CUP: Учењето да пиете е магија

Учењето да пиете самостојно е еден од најважните чекори во развојот на бебето. Magic NUK им овозможува на децата да пијат како возрасни – исто како и од нормална чаша и од сите страни.

„Волшебната“ разлика: чашата не може да протекува. Силиконскиot диск го запечатува додатокот однатре.

Повеќе од 95% од бебињата го прифаќаат NUK Pacific *.

Magic NUK исто така има особено големи дупки за вентилација кои обезбедуваат максимална циркулација на воздухот.Симпатичните мотиви за 3D животни доаѓаат во амбалажа што заштедува простор, која исто така можете да ја користите како кутија за транспорт.

 

  • 1x NUK Magic Cup, holds 230ml of liquid, with protective cap, 360 ° drinking rim, from 8 months
  • 1x NUK Space pacifier, extra large openings, allows delicate baby skin to breathe, 6-18 months
  • 1x NUK pacifier strap, suitable for all pacifiers with and without ring
  • BPA free, leak proof
  • Attractive gift set in a coordinated design

 

Дополнителни информации

Боја

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.