CYBER MONDAY 30%

NUK Nature Sense Start Set Сет бебешки шишиња и силиконска цуцла NUK Nature Sense Start Set

2  NUK Nature Sense Baby Sense шишиња

1x 150 ml, Age 0-6m шише (S Teat for чај и мајчино млеко),

1x 260 ml Age 6-18m шише(M Teat for formula), без БПА

NUK Nature Sense цуцла: екстра-широк, анти-колика систем, исклучително мека зона со неколку ситни отвори

1 NUK Genius Silicone Soother, возраст 0-6m,со анатомски облик на уста, особено мек и флексибилен

 

  • 2 polypropylene NUK Nature Sense Baby Bottles, 1x 150 ml, Age 0-6m (S Teat for tea and breast milk), 1x 260 ml Age 6-18m (M Teat for formula), BPA-free
  • Silicone NUK Nature Sense Teats: extra-wide, flexible lip rest, anti-colic air system, extremely soft zone with several tiny openings
  • 1 NUK Genius Silicone Soother, Age 0-6m, right for the jaw, with anatomically-shaped mouth shield, particularly soft and flexible
  • 1 transparent NUK Soother Cover
  • Attractive NUK Gift Box with cellophane panel

 

1,183 ден

Опис

Вашето бебе конечно пристигна! Новите мајки сега можат да очекуваат многу возбудливи авантури и смирено да се запознаат себеси и своето бебе. Ова е местото каде исхраната, пред сè, има значајна улога. Искуство за пиење кое има особено чувство за природа е обезбедено од страна на NUK Nature Sense бебе шише што е приближно до градите на мајката како никогаш порано. Со NUK Nature Sense Start Set, можете веднаш да го направите првиот чекор, бидејќи пакетот содржи не само две NUK Nature Sense бебешки шишиња со NUK Nature Sense Teats кои имаат чувство за природа, но исто така и едно од најпопуларните NUK Genius Силиконски прицврстувачи „Мојот прв NUK“, ​​како и насловната страница NUK. Ова значи дека вие и вашето бебе сте совршено опремени за раните фази и ништо не стои на начин на опуштен почеток на нов живот!

Здравата исхрана и безгрижана исхрана е од суштинско значење за релаксиран почеток на нов живот.NUK го искористи ова и го разви NUK природното чувство на цуцлата што слично на брадавицата на мајката, има неколку мали отвори. Шишето е изработено од високо-квалитетен полипропилен матерјал и е без БПА . Дополнителниот широк врат за шишиња значи дека може да се полни и исчисти лесно во секој момент. Заштитното капаче ги затвора сите ситни отвори, така што шишето може да се транспортира и користи и надвор од дома .NUK Nature Sense Start Set, 2 x Nature Sense Baby Bottles, 1 x Genius Silicone Soother, 1 x Transparent Soother Cover

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.