OBAN Виски

0, 7 л

4,466 ден

Опис

14 годишен Oban двојно зреен за да се постигне богат овошен вкус и приморски ноти

РегионАјла (Islay)

Алкохол: 43%

Достапностограничени количини низ целиот свет

  • Изглед: килибар со црвени нијанси
  • Мирис: Извонреден и комплексен. Мирис на овошје и лут, морска сол, грозје, портокали и чад
  • Вкус: Најексплозивен член на Oban портфолиото. Нежен малт, деликатен но, истовремено богат со овошен вкус
  • Завршеток: Слатко јамајканско кафе и даб

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.