НА ПОПУСТ 42%

OnePlus 9 Pro 128GB 8GB Stellar Black EU

OnePlus 9 Pro 5G има четирикратна камера (48 MP + 50 MP + 8 MP + 2 MP) и дури 128 GB внатрешна меморија.

OnePlus 9 Pro 5G е базиран на оперативниот систем Oxygen, кој доаѓа од Android 11 и е преполн со напредни функции.

Ексклузивната Hasselblad камера за мобилни уреди прави неколку откритија, вклучително и природна калибрација на бои. Главната камера ја комбинира технолошката извонредност на брендот OnePlus и наследството на Хаселблад.
Напредната примарна камера (48 MP) вклучува врвна технологија со иновативни карактеристики. Дизајниран за почетници и професионалци. Отклучи ја твојата имагинација и создади прекрасни фотографии.
Ултра широката камера од 50 MP нуди исклучителна јасност со пионерскиот објектив Freeform.

Брзина на допир
Исклучително брзо искуство со најсовремена 5G мрежа. Со најмоќната Snapdragon платформа досега, искусете го она што е можно.
Екранот со флуид 2.0 од 120 Hz и моќта на процесорот Qualcomm® Snapdragon™ 888 обезбедуваат неверојатна стапка на освежување и екстремно ниска латентност.

Екран
Големиот екран од 17 cm (6,7″) е врв на мобилните екрани. Благодарение на LTPO технологијата, стапката на освежување од 120 Hz и точната боја, екранот поставува нови стандарди.

Почувствувај ја разликата со вистински детали и исклучително брз одговор.

41,000 ден

Само 2 останати во залиха

Опис

Спецификација
Екран 17 cm (6,7″) LTPO Fluid 2.0 AMOLED
Резолуција на екранот 3216 X 1440 пиксели, 525 ppi
Стапка на освежување на екранот 120 Hz
Процесор Qualcomm ® SM8350 Snapdragon™ 888 5G
RAM меморија 8 GB
ROM 128 GB
DualSIM Да
Оперативен систем OxygenOS 11.2.7.7, кој се базира на Android™ 11
Задна камера 48 MP (главна) + 50 MP (ултра широк) + 8 MP (телефото објектив) + 2 MP (монохроматски)
Снимање видео (задна камера) 8K со 30 fps, 4K со 30/60/120 fps, 1080p со 30/60/240 fps
Предна камера 16 MP
Снимање видео (предна камера) 1080p со 30 fps
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6
Bluetooth 5.2
GPS A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, SBAS
NFC Да
USB-C Type-C 3.1
Сензори читач за отпечатоци, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, компас, спектар на бои
Капацитет на батеријата 4500 mAh
Поддршка за брзо полнење Да, 65W
Поддршка за безжично полнење Да, 50W
Димензии 163,2 × 73,6 × 8,7 mm
Тежина 197 g

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.