НА ПОПУСТ

#OnePlus Nord 2 5G 8GB/128GB Gray Sierra

Тоа е камера, но помоќна.
На OnePlus Nord 2 му дадовме слика на технологија за подобрување на перформансите и додадовме тројна камера со вештачка интелигенција од 50 MP со сензор Sony IMX766, оптичка стабилизација на сликата (OIS) и тон вештачка магија.

Дали си подготвен за снимање на следното ниво?

Снимај видео 1080p од главната и предната камера истовремено со видеото со двоен преглед и креирај динамични видеа што прикажуваат повеќе од твојот свет.

Норд на ново ниво.
Секогаш се трудиме да ја зголемиме брзината и мазноста на твоето искуство со OnePlus Nord. Но, овој пат можеби сме претерале само малку.

Еден од нашите најбрзи полначи досега. Warp Charge 65 ракети, батерија од 4500 mAh на Nord 2 до дневна енергија за само 15 минути. Nord 2 се напојува со најбрзиот и најмоќниот чип на MediaTek досега, MediaTek Dimensity 1200-AI.

Беспрекорен оперативен систем кој сè уште е најбрзата и најмазната верзија на Android: OxygenOS 11.3. Освен што додадовме уште повеќе интересни функции и приспособливост.

Зборувајќи за непречено, на Nord 2 му дадовме 6,43 инчен Fluid AMOLED дисплеј со беспрекорни FHD+ визуелни слики и стапка на освежување од 90 Hz.

Со секој мобилен телефон, останувањето поврзан е поважно од кога било. Така, му дадовме можност на Nord 2 5G и технологија на следната генерација Wi-Fi 6 за да ви помогнеме да останете во чекор со вашиот зафатен дигитален начин на живот.

18,990 ден

Опис

Карактеристики

Тројна камера со вештачка интелигенција од 50 MP + OIS
Warp Charge 65
Чипсет MediaTek Dimensity 1200-AI
OxygenOS 11.3
Течен AMOLED дисплеј од 6,43” 90 Hz
Двојни звучници + Haptics 2.0

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.