ORGANIQUE BASIC CLEANER ТОНИК ЗА ЛИЦЕ 200 мл

Лесен тоник, наменет за нега на секаков тип на кожа, особено за дехидрирана и осетлива кожа. Содржи коктел на активни состојки кои се грижат за кожата, ја хидрираат, ги смируваат иритациите и ја враќаат природната pH вредност. По употребата, кожата повторно го добива својот природен сјај и е подготвена за нанесување на други козметички препарати.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: 

– Алое Вера – смирува, регенерира, има адстрингентно својство

– Сладунец – го намалува црвенилото, смирува, спречува иритации

– Пантенол – ја регенерира кожата, хидрира

– Зеленчуков глицерин – овозможува долготрајна хидратација, омекнува

 

1,490 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Најпрво се препорачува да се исчисти кожата со гелот од Basic Cleaner линијата, а потоа нанесете од тоникот на вата и нанесете го рамномерно на лицето.

 

ЗАБЕЛЕШКА: Можните промени во изгледот на производот (течноста) се резултат на природните растителни состојки во него и на ниту еден начин не го намалуваат квалитетот и дејството на самиот производ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYSORBATE-20, PANTHENOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, SODIUM BENZOATE, POTASIUM SORBATE, PARFUM, 2-(4-TERT-BUTYLBENZYL)PROPIONALDEHYDE (LILIAL), HEXYL CINNAMALDEHYDE, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE, ISOEUGENOL, CITRAL

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.