ORGANIQUE COFFEE ШЕЌЕРЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД СОЈА • ШЕА ПУТЕР • КАФЕ

200 мл

1,405 ден

Опис

Пилингот за тело е првата фаза од третманот за слабеење и антицелулитна терапија за секој тип на кожа. Заситено со хранливи масла, го подобрува процесот на маснење и нежно ја намастува кожата. Шеќерните кристали со честички од кафе, нежно масираат и го ексфолираат грубиот епидермис. Пилинг масажата ја стимулира микроциркулацијата и ја подготвува кожата за следниот чекор за третманот за слабеење. По нејзината апликација, кожата добива сјај и прекрасен мирис на кафе. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на целосната терапија за слабеење (пилинг, серум и путер).

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– Шеа путер – регенерира, храни, заштитува

– Масло од соја – заштитува од загуба на влажност, мазни

– Честички од кафе – ги интензивираат пилинг ефектот

– Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува ефектот на стареење, хидрира

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на кожата и масирајте со дланките, потоа исплакнете при туширање.

СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, CERA ALBA, COFFEA ARABICA (COFFEE) SEED POWDER, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PARFUM, BENZYL SALICYLATE

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.