ORGANIQUE GOAT MILK & LYCHEE ПУТЕР ЗА ТЕЛО

1,405 ден

Опис

Путерот за тело  е третиот, последен  чекор од терапијата за смирување, наменет пред се за луѓе со чувствителна кожа.  Содржи висок процент на внимателно одбрани природни состојки кои имаат смирувачки, зајакнувачки и хидрирачки ефект.  Путерот брзо се апсорбира , ја прави кожата мека, кадифена и нежна, со долготраен суптилен мирис. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија за смирување (пилинг, серум и путер).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– Шеа путер – регенерира, храни, заштитува

– Екстракт од козјо млеко – смирува, ја забрзува регенерацијата на епидермисот

– Екстракт од бисири – ја смирува кожата и ѝ дава сјај

– Екстракт од алое вера – смирува, хидрира и го регенерира епидермисот

– Екстракт од азиска цреша (личи) – хидрира, ја ревитализира кожата

– Глицерин – Овозможува долготрајна хидратација

– Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува процесот на стареење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на кожата, нежно масирајте до целосно впивање.

ТЕРАПИЈА ЗА СМИРУВАЊЕ / КОЗЈО МЛЕКО

Чекор 1 – ШЕЌЕРЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 1-2 пати неделно

Чекор 2 – СЕРУМ ЗА ТЕЛО – еднаш дневно (навечер)

Чекор 3 – ПУТЕР ЗА ТЕЛО – 1-2 пати дневно (наутро и навечер по нанесувањето на серумот)

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, CERA ALBA, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CAPRAE LAC EXTRACT, PEARL EXTRACT, ALOE BARBADENSIS EXTRACT, LITCHI CHINENSIS FRUIT EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE, SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.