ORGANIQUE ORANGE & CHILLI Балсам за тело од шеа путер

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

200 мл

1,180 ден

Опис

Хранлив балсам со луто-блага арома на портокал и чили, наменета за нега на сува, груба и иритирана кожа. Рецептот на оваа козметика е базиран на уникатните карактеристики на Шеа (Карите) путерот, пчеличниот восок и висококвалитетните масла: соја, авокадо и семе од грозје. Шеа путерот е богат извор на витамин А, Е, Ф и важни масни киселини. Ја подобрува затегнатоста и еластицитетот, го зајакнува интерцелуларниот цемент, штити од штетни надворешни фактори и погоден е за секоја кожа. Путерот збогатен со хранливи масла, ја враќа мекоста и мазноста, овозможува долготраен комфорт на сувата кожа.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Шеа путер, масло од соја, масло од авокадо и масло од семе од грозје.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од балсамот на дланките, нанесете рамномерно на кожата.

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CERA ALBA (BEESWAX), CETEARYL ALCOHOL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, BENZYL BENZOATE, CINNAMAL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.