ORGANIQUE POUR HOMME Балсам за после бричење

СМИРУВАЊЕ • ЗАШТИТА
IRICALMIN PF • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПАНТЕНОЛ

70 мл

620 ден

Опис

Нежен балсам наменет за секојдневна нега за секој тип на кожа, погоден и за чувствителна кожа. Има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и ја смирува иритацијата предизвикана од бричењето. Неговите внимателно одбрани природни состојки ја забрзуваат регенерацијата на кожата. Балсамот брзо се впива, ја освежува кожата и не остава масни траги.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– IRICALMIN PF – смирува, ја намалува иритацијата, дури и механичката

– Хиалуронска киселина – хидрира, ја подобрува еластичноста, смирува

– Пантенол – ја смирува иритацијата, го намалува црвенилото

– Шеа путер – регенерира, храни, заштитува

– Алантоин – ја забрзува регенерацијата, го омекнува епидермисот

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Веднаш по бричењето, нанесете мала количина на кожата и нежно масирајте до целосно впивање.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, GLYCERIN, STEARIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, TALK, CETEARETH-20, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PANTHENOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, SACCHAROMYCES CEREVISIAE EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, SODIUM POLYACRYLATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, CINNAMAL, CITRAL, COUMARIN, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.