ORGANIQUE POUR HOMME ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ЗА МАЖИ

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
PROTEOL™ APL • HYDROMANIL™ • БЕЛ СЛЕЗ • НАНЕ

150 мл

1,270 ден

Опис

Нежен гел, препорачлив за сите типови на кожа, особено за сензитивна. Темелно ја чисти кожата и не го нарушува заштитниот слој. Ги омекнува влакната на лицето и овозможува долготрајно чувство на свежина.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– Proteol™ APL – создадено од сок од јаболка, ја чисти кожата

– Hydromanil™ – овозможува оптимално ниво на хидратација

– Екстракт од бел слез – смирува, омекнува и ја регенерира кожата

– Екстракт од нане – смирува, освежува и ја тонира кожата

– Зеленчуков глицерин – овозможува долготрајна хидратација, омекнува

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на дланките и нежно масирајте на лицето и вратот, сѐ додека не настане пена, а потоа темелно исплакнете. Користете го наутро и навечер.

ВАЖНО: Можните промени во бојата на производот, се последица на користењето на природни состојки.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, MENTHA PIPERITA HERB EXTRACT, SODIUM COCOYL APPLE AMINO ACIDS, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.