ORGANIQUE POUR HOMME Гел за туширање за мажи

ЧИСТЕЊЕ • ОСВЕЖУВАЊЕ
РУЗМАРИН • СВИЛА • ГЛИЦЕРИН

250 мл

745 ден

Опис

Освежувачки гел за туширање наменет за секојдневна употреба на секаков тип на кожа. Содржи совршена комбинација на состојки од растително потекло кои се грижат за кожата уште при самото нанесување. Нежно пени и прочистува, без притоа да ја наруши природната pH вредност и заштитниот слој на кожата.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– Екстракт од рузмарин – ја регулира работата на лојните жлезди, зајакнува, освежува

– Свила – ја заштитува и мазни кожата

– Глицерин – овозможува долготрајна хидратација, омекнува

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Да се нанесе директно на влажна кожа и да се распредели додека не се појави пена. Потоа да се исплакне.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, SODIUM COCOAMPHOACETATE, COCOAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS, HYDROLYZED SILK, XANTAN GUM, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, CINNAMAL, CITRAL, COUMARIN, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.