ORGANIQUE POUR HOMME Шампон за коса за мажи

ЧИСТЕЊЕ • НОРМАЛИЗИРАЊЕ
REGU®-SEB • ЦЕРАМИД • СВИЛА

250 мл

1,060 ден

Опис

Шампон за нормализирање  наменет за секојдневна употрба на секаков тип на коса. Содржи совршена комбинација на специјално одбрани активни состојки од растително потекло кои ја прават косата здрава, сјајна и негувана.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– REGU®-SEB – прочистува, го нормализира мастењето на косата

– Екстракт од рузмарин – ја регулира работата на лојните жлезди, зајакнува, освежува

– Церамид комплекс – хидрира, ја подобрува еластичноста, спречува сушење

– Свила – ја заштитува и мазни кожата

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете го внимателно. По потреба, повторете ја целата постапка. Избегнувајте контакт со очите.

ЗАБЕЛЕШКА: Заради висок процент на природни состојки, може да биде матен и густ. Да се протресе пред употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, SODIUM COCOAMPHOACETATE, COCOAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,  HYDROLYZED SILK, ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED EXTRACT, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6 II, CERAMIDE 1, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, XANTAN GUM, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, CINNAMAL, CITRAL, COUMARIN, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOLO

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.