ORGANIQUE PUMPKIN ДНЕВНА КРЕМА ЗА СУВА КОЖА ОД ТИКВА

Лесна, еко крема со активна формула, наменета за нега на дехидрирана, оштетена и уморна кожа. Содржи богат состав од природни, хидратантни и заштитни состојки. Кремата ја навлажнува кожата, го намалува чувството на сувост, ја прави кожата мека и сјајна. Создава деликатен и кадифен слој, кој на кожата ѝ дава долготраен комфорт. Нејзината безмастна формула брзо се апсорбира, заради што се препорачува и како основа за шминка. За најдобри резултати, се препорачува користењето на целосната терапија за хидратација (концентрат, крема за лице, крема-маска и крема за очи).

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Секојдневно нанесувајте мала количина од кремата, наутро и навечер, на чиста и сува кожа.

 

1,205 ден

Опис

ТЕРАПИЈА ЗА ХИДРАТАЦИЈА

Концентрат за лице / во зависност од потребите:

· за секојдневна нега, наутро и/или навечер

· пред користење на кремата, крема-маската или маската од алги

Крема за лице

· за секојдневна употреба, наутро и навечер

Ноќна крема-маска за лице / во зависност од потребите:

· за секојдневна, ноќна употреба

· еднаш или два пати неделно за брзо подобрување на хидратацијата и мекоста на кожата

Крема за очи

· за секојдневна употреба, наутро и навечер

Маска од алги со тиква / Dermo Expert

· еднаш или два пати неделно, по нанесување на концентратот и/или крема-маската

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, BETAINE, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, CUCURBITA PEPO (PUMPKIN) FRUIT EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, LYSOLECITHIN, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SCLEROTIUM GUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PULLULAN, XANTHAN GUM, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.