AURA FACE CONTOUR PALETTE FAIR 3 Палета за контурирање

457 ден

Опис

Професионален производ со кој можете да постигнете идаелен изглед на исенчено и истакнато лице.

Достапен е во две палети Fair и Dark. Палетата Fair е наменета за посветол тип на кожа, а додека Dark е наменета за потемни типови на кожа. Секоја палета содржи 4 производи, а со нивна комбинација можете да го постигнете посакуваниот изглед на лицето.

FIX: Мека и фина текстура наменета за фиксирање на сите течни и кремасти корективни производи околу очите. Балго жолтата боја на производот дополнително ќе ги ублажи сите неправилности во тој дел. Покрај тоа го осветлува и освежува изгледот на кожата на цело лице.

HIGHLIGHT: Лесна текстура со виссок процент на ефективни пигменти која на кожата и дава бисерно блескав изглед. Хајлајтерот се нанесува после завршувањето со шминкање на тенот и најдобар ефект се постигнува кога се нанесува со четка. Производот се нанесува на сите делови на лицето кои сакате да ги истакнете и осветлите.

SOFT BRONZE/HEAVY BRONZE: Свиленкаста, ултра фина текстура, која совршено се спојува со кожата и создава потполно природен изглед на кожата на лицето.

SOFT SCULPT/HEAVY SCULPT: Наменет за дефинирање и обликување на контурите на лицето. Може да се користи сам, или да се комбинира со BRONZE производот од палетата.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.